• Nadpis

    • Našim cieľom je rozhýbať mesto, školu a telá!

     Postavili sme workoutový park v areáli Základnej školy Mojmírovej, ktorý slúži žiakom, ale aj komunite.
     Workout park alebo vonkajšie ihrisko na cvičenie s vlastnou váhou tela poskytuje deťom, mládeži, ale aj dospelým priestor na zlepšovanie svojej fyzickej kondície.
     Zároveň tak trávia čas aktívne, naväzujú nové priateľstvá, a vstrebávajú do seba základy zdravého žiotného štýlu, čo nakoniec vedie k znižovaniu pravdepodobnosti brania drog alebo alkoholu.
     Veríme, že touto cestou prispejeme, ako k fyzickému, tak psychickému rozvoju detí a ukážeme im, že žiť zdravo sa dá už od útleho veku.
     Našim cieľom je podporiť deti a mládež v športovýh aktivitách a rozvýjať myšlienku, že pohyb je rovnako dôležitý, ako spánok. Vďaka vonkajšiemu ihrisku na cvičenie výhrade s vlastnou váhou tela, môžu deti objaviť nový rozmer pohybu a navštevovať ho aj vo svojom voľnom čase.
     V rámci projektu máme pripravené ukážky cvičenia a pravidelné tréningy vedené skúsenými trénermi.
     Financie budú použité na výstavbu „workout parku“ a následné workshopy o cvičení, na ktoré bude prizvaný skúsený tréner. Vďaka tomuto projektu dostanú deti základy cvičenia s vlastnou váhou tela, ktorá je tou najprirodzenejšou a najkomplexnejšou formou cvičenia.
     Tieto základy poslúžia, ako odrazový mostík pre všetky športy, ktoré budú v budúcnosti vykonávať a zároveň, ako prevencia proti obezite a rôznym telesným problémom, ktoré ich stretávajú práve v čase dospievania.

     Pridaj sa do FB skupiny!

     ROZHÝBME SVOJE MESTO, ŠKOLU A TELO!

     https://www.facebook.com/octago8/videos/669177793234986/