• Čo všetko vieme o jablku

     • Ďakujeme triedam, ktoré prijali výzvu spoločnosti Plantex a uskutočnili vo svojich kolektívoch Jablkový deň. Výborné boli koláče a iné maškrty obsahujúce jabĺčka. Žiaci riešili rôzne kvízy a hádanky, na hodinách slovenského jazyka sa jablko skloňovalo vo všetkých pádoch, v matematike prišli na rad aj váhy a meranie hmotnosti. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí a informácií aké sú jabĺčka zdravé. Vedeli ste, že jabĺk máme viac ako tisíc druhov a že pochádza z Číny?

     • Hrdá škola

     • Krásny deň  všetkým, máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

      Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

      Hlasujte od 25. 4. 2022 do 29. 4. 2022 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac.

      Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete  mikiny, tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky v detských aj dospeláckych veľkostiach.

     • Milý pán Dahl, Vaša kniha sa mi veľmi páčila...

     • Ahoj, Matilda!

      Páčil sa mi Tvoj príbeh s učiteľkou Meduškovou. Bolo fantastické čítať o tom, ako si nadnášala kriedu pred tabuľou. Si veľmi múdra a nadaná. Ako to, že vieš odmalička čítať a tak skvelo počítať? Mohla by si s pani učiteľkou Meduškovou po škole ochutnať nutelu. Dufam, že sa máte všetci dobre. S pozdravom, Nelka

      Nelka Jankechová z 5.B napísala pozdrav svojej obľúbenej hrdinke z knihy Matilda od Roalda Dahla. A nebola jediná. Piataci píšu svojim obľúbeným postavám alebo autorom, vytvárajú plagáty o knihách, rozprávajú spolužiakom zaujímavé detaily o prečítaných knihách. Navzájom sa inšpirujú k ďalšiemu čítaniu.

     • Spoločensko-vedná oblasť výchovy v ŠKD: Medzinárodný deň šťastia.🍀🍀

     • Šťastie je jedným z hlavných cieľov každého z nás. Prostredníctvom aktivít sme diskutovali o tom, čo potrebujeme pre šťastný život, ako súvisí šťastie a materiálne bohatstvo, zamýšľali sme sa nad tým, či existuje priame spojenie medzi množstvom peňazí a subjektívne prežívaným šťastím. Deti pracovali v skupinkách, tvorili myšlienkové mapy, hľadali spoločné hodnoty, ktoré so šťastím súvisia. Keďže deti navštevujú filmový krúžok a majú už skúsenosti s moderovaním😀, spolu s pani učiteľkou, z tohto dňa vytvorili milú reportáž🥰.

     • Úspech našich žiakov v okresnom kole súťaže Hollého pamätník

     • 7. a 8. apríla 2022 sa konalo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník.

      Martin Verčimák zo 4.A získal 1. miesto za prednes poézie vo svojej kategórii.
      Oliver Mlynár zo 4.A získal 2. miesto za prednes prózy.

      V kategórii starších žiakov sa na 2. mieste umiestnil Samuel Šiška zo 7.B za prednes poézie.

      Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy – aj tým žiakom, ktorí sa neumiestnili na prvých troch miestach. Tešíme sa, že venujú svoj čas literatúre, krásnym textom a kultivovanému rečovému prejavu. Martinovi želáme veľa šťastia v krajskom kole súťaže.

     • Súťaž vo vybíjanej

     • Mladšie žiačky II. stupňa sa zúčastnili okresného kola vo vybíjanej. Súťaž sa konala 31.3.2022 na ZŠ Holubyho. V skupine sme si zmerali sily so 4 školami (Gymnázium P.C. Piešťany, 2. Z.Š. Komenského Vrbové, ZŠ s MŠ Moravany, Cirkevná spojená ZŠ). Naše žiačky zvíťazili v každom zápase a jednoznačne tak postúpili do finálového turnaja. Ďakujeme dievčatám za úspešné reprezentovanie školy.