• Nadpis

• Už tretí rok sa  žiaci našej školy rozhodli pomôcť deťom v sirotinci v Nanyuki v Keni.
          S nápadom prišli pred dvoma rokmi teraz už naši bývalí žiaci  po tom, čo sa dozvedeli o ťažkom  živote chudobných keňských detí ,ktoré stratili rodičov a ich domovom bola ulica.I po ich odchode sme sa  prostredníctvom žiackeho  parlamentu rozhodli v tomto projekte pokračovať.
          Sirotinec a tiež školu pre siroty v Nanyuki vedie jedna veľmi milá a obetavá pani Rose, ktorá sa okrem výchovy detí venuje aj učiteľskej činnosti. Snaží sa tiež naučiť ľudí, žijúcich v najväčšej biede, v takzvaných "slumoch", aby sa vzchopili a postarali sa sami o seba. Navštevuje aj miestnu nemocnicu a pomáha ťažko chorým, ktorých dni sú už vďaka chorobe AIDS dávno zrátané. Sama pritom vychováva vlastné deti a snaží sa žiť čo najlepšie. Privyrába si rôznymi menšími aktivitami ako napríklad pečenie tort a vyrábanie rôznych ozdôb z netradičných materiálov.
          Ale najviac času  a síl venuje práve deťom v sirotinci.
          A čo sa týka financií pre školu a sirotinec, tých má vždy  nedostatok, pretože štátom je veľmi slabo podporovaný. Peniaze potrebuje najmä na školské potreby /zošitom,pastelkám,ceruzkám sa deti vždy potešia / a aj  na stravu. Kapusta a ryža sú celotýždenným jedálnym lístkom týchto detí, často ani to nie!  Pomôžme týmto deťom. Minulý i predminulý rok sa vyzbieralalo medzi žiakmi a učiteľmi našej školy viac ako 400 eur,ktoré sme poslali do sirotinca.
          Peniaze sa budú zbierať v triedach v dvoch termínoch,ktoré upresníme.

Vopred všetkým ďakujeme.

ďalšie fotografie tu vo fotogalérií