• Zber textilu v škole

• Milí recyklohráči!V rámci projektu Recyklohry, do ktorého je zapojená naša škola, otvárame ďalšiu výzvu. V spolupráci s Ekocharitou si urobme poriadok v skriniach a pomôžme našej Zemi!V termíne od 6.2.2023 do 1.3.2023 zbierame v našej škole staré oblečenie, textil a obuv. Zozbierané veci musia byť zabalené vo vhodnom obale, ideálne v priesvitnom vreci, topánky musia byť v pároch, najlepšie zviazané šnúrkami.Bližšie informácie o zbieraných veciach dostali žiaci na nástenky v triedach, takisto ich môžete nájsť aj na paneloch v pavilónoch školy.Vyzbierané veci prineste niektorej z pani učiteliek Brišková, Filová alebo Petláková.Ďakujeme, že hráte s nami pre našu Zem.

• Recitačná súťaž Šaliansky Maťko

• Dňa 26.1.2023 sa v CVČ Ahoj v Piešťanoch konalo okresné kolo recitačnej súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Našu školu v II.kategórii reprezentovala žiačka 5.ročníka – Petra Kropajová, ktorá získala 2.miesto. Petre blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 18.1. 2023 sa v CVČ Ahoj uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kde našu školu úspešne reprezentovali Dominik Mačej (7.A) a Dominik Matula (8. B).

Dominik Mačej v kategórii 1A obsadil 2. miesto a Dominik Matula v kategórii 1B 1. miesto. Obaja postupujú ďalej do krajského kola, ktoré sa uskutoční vo februári v Trnave.

Chlapcom k úspechu srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Víťazstvo Sophie Lehutovej z 8.A

•      Pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2022 vyhlásil Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV, v. v. i. literárnu súťaž Báseň v štúrovčine, ktorá prebiehala od 4. novembra do 13. novembra 2022. Súťažiaci pri písaní svojich prác mohli využiť špecializovaný nástroj Ludevít – prekladač do štúrovskej slovenčiny, v ktorej bolo potrebné básne napísať.

Do literárnej súťaže bolo prihlásených vyše 150 básní z celého Slovenska. Spomedzi nich bolo vyhlásených 12 víťazov v šiestich kategóriách.

Naša žiačka Sophia Lehutová (8.A) vyhrala 1. miesto v 4. kategórii s nižšie uvedenou básňou. Víťazke sme tento týždeň odovzdali vecné ceny organizátora. Sophii gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa síl v ďalšej tvorbe.

• Výlet za výtvarným umením

• Po predĺžených prázdninách sme sa oddýchnutí znova vrátili do školy, aby sme ukončili polročné snaženie a o pár týždňov vykročili do ďalšieho školského polroka. Ešte pred prázdninami sme si stihli spríjemniť predvianočný čas výletom do Viedne. Žiaci 9.A, 9.B, 9.C a 8.B navštívili známu galériu Albertina, ktorá vzácne hostila výstavu diel J.M. Basquiata. Využili príležitosť prezrieť si aj ďalšie slávne umelecké diela, ktoré v Albertine vystavujú nepretržite. Výlet za výtvarným umením zavŕšili prechádzkou zasneženým centrom vianočnej Viedne.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

• Riaditeľka Základnej školy Mojmírova 98 Piešťany Vám oznamuje, že
            od 20.12.2022 (utorka) poskytne žiakom 1.- 9.ročníka riaditeľské voľno
            podľa § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov z prevádzkových dôvodov. Porucha na rozvodoch kúrenia.

Nástup na vyučovanie 9.1.2023.

• Od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc

• Na Luciu sme povymetali triedy aj chodby, aby sa nás len dobré držalo. Pani učiteľky si pripravili pre deti vystúpenie podľa starých zvykov. V tento deň sa ženy aj muži obliekali do bieleho, pomúčili si tváre a husím perom odháňali zlých duchov.

• Pozreli sme sa na hviezdy

• V pondelok sa žiaci 4. ročníka zúčastnili exkurzie do hvezdárne v Hlohovci. Počasie nám síce nedovolilo pozorovať slnko ďalekohľadom, ale program bol veľmi pútavý. Rozprávanie zamestnanca hvezdárne doplnilo deťom vedomosti z prírodovedy. Za odmenu pridal aj animovanú rozprávku a krásnu laserovú projekciu.

• Platby ŠKD na mesiac január

• Prosíme zákonných zástupcov žiakov navštevujúcich školský klub, aby
            platbu na mesiac január uskutočnili až v januári.
            Čakáme na nariadenie mesta o výške poplatku na budúci školský rok.
            Ďakujeme za porozumenie.

• Mikuláš

• Krásna tradícia v našej škole , kedy žiaci deviateho ročníka pripravia mladším žiakom prekvapenie, potešila aj tohto roku. Deti sa najskôr čertov aj trochu báli, ale za krásne pesničky a básne si od anjelikov aj darček v podobe kindervajíčka zaslúžili. Mikuláš poprial všetkým deťom krásne Vianoce.

• Krabice od topánok plné lásky

• Do predvianočného času patrí v našej škole už tradične aj myšlienka na starkých v domovoch dôchodcov a sociálnych ústavoch. Deti v ŠKD pripravili krásne pozdravy. Žiacky parlament zorganizoval v triedach dobrovoľné zbierky a žiaci naplnili krabice od topánok čokoládami, čajom, hrejivými ponožkami, šatkami, krížovkami a ďalšími dobrotami. Ďakujeme za spoluprácu rodičom, ktorí prispeli do obsahu krabíc. Na zberné miesto sme odviezli 40 krabíc. Hreje nás pri srdci, že potešíme toľko babičiek a deduškov.

• Predvianočná atmosféra

• December je mesiac slávnostný, žiarivý, plný prekvapení a taktiež darčekov. Je mesiacom šťastia, radosti a čistej lásky.

Na príchod vianočných sviatkov sa deti veľmi tešili a tak sme sa pustili do práce. Spoločne sme na chodbe školy vytvorili slávnostnú vianočnú výzdobu, vysvietili a vyzdobili vianočný stromček či adventný veniec. Vystavali vianočné mestečko, povesili adventný kalendár, či vianočnú pohľadnicu, v ktorej si žiaci prajú k Vianociam a mnohé ďalšie dekorácie, ktoré nám spríjemnia predvianočné obdobie.

Spokojné úsmevy žiakov i učiteľov určite potešili a vianočne naladili nás všetkých.